[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
4 sarcini oprite in ebvolutie
Autor Mesaj
Guest
Unregistered

Rolleyes  4 sarcini oprite in ebvolutie

Sadbuna ziua va scriu cu durere in suflet VREAU AJUTOR sunt casatorita de 6 ani am 30 ani si sotul 50 ne dorim cu disperare un copil cine poate sa ne ajute il rugam sa o faca . Am avut un avort spontan si dupa el 4 sarcini oprite in evolutie va rog sa-mi spuneti unde sa merg ,ce analize sa fac si daca ma puteti pune in legatura cu un medic bun sa ma urmareasca pe parcursul sarci mai amanuntit cu tot respectul va multumim si asteptam raspuns

03-11-2007 04:06 PM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Vizitator
Unregistered

RE: 4 sarcini oprite in ebvolutie

BUNA ZIUA, ma numesc adriana;eu am pierdut 2sarcini oprite in evolutie la fel ca si dumneavoastra .Momentan sunt insarcinata in 12saptamani si sper ca de data asta va fi bine.Mi-am vazut bebelusul la ecograf si este dezvoltat normal pana in prezent.Tratamentul pe care il urmez este dat de medicul meu din Canada unde locuiesc in prezent :este vorba de o banala aspirina pe care o iau in fiecare dimineata si care dupa spusele doctorului meu impiedica corpul sa faca anticorpi impotriva bebelusului si sa-i opreasca evolutia.Mai iau si progesteron si vitamine pentru a evita un avort spontan.Bineinteles nu mai lucrez de cand aveam sase saptamani.Se spune ca de cate ori pierzi o sarcina corpul percepe lucrul acesta ca o boala si dezvolta anticorpi asa ca sansele devin din ce in ce mai mici sa duci sarcina pana la capat daca nu iei masuri.Nu te speria totusi se pot face multe lucruri ca sa ramai insarcinata si sa ai un copil sanatos.Daca doresti sa mai vorbim eu te pot tine la curent cu rezultatele acestui tratament pe care il urmez.

28-07-2008 07:55 PM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  4 sarcini oprite in evolutie vreau ajutor Guest 3 977 03-11-2007 10:46 PM
Ultimul mesaj: monkey
  Ajutor: sarcini pierdute lilyb_1605 19 6,859 13-04-2007 08:41 PM
Ultimul mesaj: el monje

Vizualizeaza o versiune printabila