[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
Bataia ajuta la educarea copilului?
Autor Mesaj
cip
Administrator

Grup: Administrators
Inscris: Jul 2004
Status: Offline
Reputatie: 2

Credeti ca bataia ajuta la educarea copilului? Daca da la ce vansta poate fi astfel pedepsit copilul?
Daca nu, care sunt metodele alternative de educatie?

Cititi regulile forumului inainte de a scrie pe forum.
IMPORTANT: DONATI pentru SANATORIU! - poate doar sa cititi pentru ce dorim donatii de la dv...

[ Info: Kombucco Orientalis | Info: Ceaiul Indian Chippewa | Cum comand Kombucco sau Chippewa | Formular de comanda pentru Kombucco si Chippewa | Anunturi importante pentru clienti ]
13-08-2006 01:00 PM
Viziteaza site-ul acestui utilizator Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
didi
Junior Member
**

Grup: Registered
Inscris: Jan 2008
Reputatie: 0
RE: Bataia ajuta la educarea copilului?

nici macar animalele nu ai voie sa le bati deoarece au si ele suflet daramite copii,eu am 2 baieti si se spune ca baietii sunt mai rai si mai neascultatori decat fetele am curaj sa spulber mitul,cand ere cel mare la gradinita (acum de 11 ani)s-a organizat un curs :EDUCATI ASA la care am participat mai mult de curiozitate si m-ia ajutat foarte mult in sensul ca nu cu bataie poti educa un copil cand a gresit trebuie s-ai explici ce a gresit si cum il pedepsesti ,din expierenta va spun ca cea mai grea pedeapsa pt un copil e sa nu vorbesti cu el macar 2 ore si nu o sa mai repete ce a facut, pacat ca nu se vorbeste mai mult pe aceasta tema

23-05-2008 03:04 PM
Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
didi
Junior Member
**

dupa cu se vede nimeni nu e interesat cum se educa un copil,nu e de mirare de ce noua generatie e asa cum e!

09-06-2008 09:56 AM
admin
Administrator

Grup: Administrators
Inscris: Jul 2007

Da, asa este, pre putin se discuta pe aceasta tema... poate din nestiinta?

10-06-2008 12:46 PM
didi
Junior Member
**

nu cred ca din nestiinta mai degraba nepasare zic eu cei mai multi iau totul personal de genul <ce eu nu stiu cum sa educ copilul>dar nu e asa totdeauna mai ai cate ceva de invatat tot timpul si daca oferi pe tava totul copilului asta nu inseamna ca il educi

13-06-2008 03:47 PM
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  Cum decoram camera copilului? Vizitator 0 473 18-01-2008 04:31 AM
Ultimul mesaj: Vizitator

Vizualizeaza o versiune printabila
Trimite acest subiect unui prieten
Inscrie-te in acest subiect | Adauga subiect la favorite