[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
Pagini (52): « Prima < Precedenta 1 [2] 3 4 5 6 Urmatoarea > Ultima »
Betaferon
Autor Mesaj
Petru
Junior Member
**

Grup: Registered
Inscris: Aug 2006
Status: Offline
Reputatie: 0

Carmen Magda, las-o incolo de incertitudine. Ce e azi e azi ! :yes:
Mine va fi maine. Cine indrazneste sa spuna ca maine nu poate fi chiar mai bine decat azi? :x
Tine-o tot asa ! :knuppel2: :yes:

02-10-2006 04:27 PM
Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
ada
Junior Member
**

Inscris: Jan 2006

Carmen Magda ma bucur din tot sufletul ca te simtzi bine si subscriu la ce a zis Petru ba chiar adaug cu majuscule MAINE VA FI FOARTE BINEEEEEEEEEEEE,dragilor la mine exercitiul acesta de implementare in subconstient a starii de bine chair functzioneaza.Toate cele bune tuturor!Ada

02-10-2006 10:33 PM
vio
Junior Member
**

Inscris: May 2006

Buna,

Nici ieri nu a venit sa-mi faca injectia si iar mi-am facut-o singura. De data asta in burta. Nu stiu ce sa ma mai fac cu asistenta asta. A promis ca miercuri o sa vina.

Am mai aflat ca s-ar putea sa trec pe avonex. Voi stiti ceva de avonex? Este mai bun, este mai rau? Stiu ca se face doar o data pe saptamana ceea ce ar fi superb.

Sanatate,
Vio

03-10-2006 01:27 PM
vio
Junior Member
**

Revin la ce am scris mai sus. Nu am cum sa trec pe Avonex. Trebuie sa raman pe Betaferon. :'(

03-10-2006 04:02 PM
CARMEN Magda
Junior Member
**

Inscris: Apr 2006

Salutare,
Mai, voi chiar credeti ca ma simt asa de bine,  :'( n-am spus ca imi amortesc membrele  si ca mai ametesc  si ca sunt tare obosita uneori si este deabea inceputul, un inceput promitator, nu-i asa?!                

Va multumesc pentru feed back, va doresc vindecare grabnica!!!
Carmen, MAgda
Sanatate tuturor!

Ciao! ;D

04-10-2006 04:46 PM
vio
Junior Member
**

Carmen nu te mai stresa si sa vezi ca o sa-ti treaca amorteala si tot ce ai tu. Primul meu puseu , si sper eu ultimul, s-a manifestat prin amorteala partii drepte. Atata timp cat m-am stresat, amorteala in loc sa se amelioreze parca mai rau se accentua. De cand am inceput sa privesc totul cu optimism si nu m-am mai stresat mi-a trecut amorteala 100%. Pe langa un mod optimist de a privi viata am mai luat si calciu cu magneziu fiole, cate doua pe zi (le inghiteam), 15 zile pe luna timp de 3 luni si milgama (vitamine). Esti un om normal si trebuie sa duci o viata normala. Totul depinde de tine.

Am ajuns la a 4-a injectie cu betaferon si ma simt bine . In schimb locurile unde mi-am facut injectia s-au inrosit si dupa s-au invinetit. Ce sa fac sa nu ma mai invinetesc?

Va pup,
Vio

05-10-2006 10:04 AM
CARMEN Magda
Junior Member
**

Smile salut Vio,
Multumesc pentru sfaturi, tu cum te simti dupa injectii?
De cat timp ai SM?
Ciao! :-*

05-10-2006 02:33 PM
vio
Junior Member
**

Buna Magda,

Eu am descoperit pe 18 mai anul acesta ca am SM si abia saptamana trecuta am inceput tratamentul. Doar in prima zi am avut frisoane, in rest am fost ok. Ce e destul de deranjant, dar se poate trece cu vederea, este ca ma inrosesc si dupa ma invinetesc in locul unde fac injectia.

Tu cand ai descoperit? Faci vreun tratament?

05-10-2006 02:50 PM
CARMEN Magda
Junior Member
**

Salut Vio,
Eu-s mai veche in boala am avut primul si ultimul puseu in 16 martie 2006,   tratament........ fac cu polen proaspat de albine, cu laptisor de matca brut, cu  niste tincturi si niste ceaiuri de la o doctorita de la mine din judet care face trametent si cu venin de albine, incep din 16 noiembrie tratamentul cu venin de albine. Va voi tine la curent.

Cum a fost debutul la tine, ai mai putut misca, cum de pe tine te-au pus asa devreme pe betaferon? Eu nu am SM certa, dar am multiple leziuni in substanta alba, dr. a zis ca pentru el este SM certa,  dar sistemul ......... no comment.

Povesteste-mi cum a fost debutul tau si cine a hotart sa faci Betaferon si de ce, dat fiind cele spuse de mine mai sus, chiar imi starneste curiozitatea.
Ciao,  :-*
Carmen Magda

05-10-2006 09:06 PM
vio
Junior Member
**

Buna Carmen,

Eu am fost doar putin amortita pe partea dreapta a corpului, iar piciorul drept de la genunchi in jos un pic mai mult si ma si durea. Deci am putut sa ma misc, multumesc lui Dumnezeu.
Tratamentul cu Betaferon l-am inceput printr-o sponsorizare din partea firmei producatoare, nicidecum sponsorizata de stat, deoarece au zis ca pana la al doilea puseu nu au cum sa ma introduca in program. Incearca sa vorbesti cu doctora ta poate vorbeste dansa cu firma producatoare sa-ti ofere o sponsorizare.

Multa bafta,
Vio

06-10-2006 09:32 AM
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  Intrebare despre intreruperea tratamentului cu Betaferon dedet 4 3,356 11-12-2006 10:43 PM
Ultimul mesaj: dedet

Vizualizeaza o versiune printabila
Trimite acest subiect unui prieten
Inscrie-te in acest subiect | Adauga subiect la favorite

Mergi la forum:

Permisiuni
Nu puteti posta subiecte noi.
Nu puteti posta raspunsuri.
Nu puteti posta atasamente.
Nu puteti edita mesajele proprii.
HTML este nepermis.
MyCode este permis.