[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
Pagini (21): « Prima < Precedenta 1 2 [3] 4 5 6 7 Urmatoarea > Ultima »
Betaferon
Autor Mesaj
vio
Junior Member
**

Grup: Registered
Inscris: May 2006
Status: Offline
Reputatie: 0

Buna,

Vroiam sa va intreb, daca stiti, ce pot sa fac sa nu ma mai inrosesc, si dupa invinetesc, in locul unde fac injectia.

Va multumesc mult,
Vio

16-10-2006 05:24 PM
Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Mar_ius
Junior Member
**

Inscris: Nov 2005

Buna Vio, roseala, invinetirea locului injectat este normala. Ele vor trece ,si dupa cateva luni de injectii nu o sa mai apara.Iar daca te doare locul injectat pune ceva rece.

16-10-2006 11:55 PM
CARMEN Magda
Junior Member
**

Inscris: Apr 2006

Salut,
Am si doua intrebari, sper sa imi raspunda cineva.
Am o durere in ochiul drept si tot pe patrea dreapta a capului o alta durere, e posibil sa fie de la SM? La algocalmin imi trece durerea, dar dupa 6 ore iar ma apuca, e cam demult si ma ingrijorez...
MULUMESC ANTICIPAT,
Carmen Magda.

18-10-2006 01:52 AM
danutza
Junior Member
**

Inscris: Jan 2007

buna. nimeni nu stie cum evolueaza sm-ul, asa ca trebuie sa ai mare grija de tine si sa mergi regulat la control. astazi poate disparea o leziune iar peste o luna, un an sa apara alta. fiecare organism e diferit in felul lui. si la mine a debutat brusc( nu puteam sa merg, aveam furnicaturi, ma ardea pielea, tremuram). eu deocamdata nu am inceput tratamentul cu injectii. doar medrol, vitamine si o alimentatie sanatoasa.

29-01-2007 09:42 AM
Petru
Junior Member
**

Inscris: Aug 2006

Buna Carmen Magda !
Definitia puseului in sm este : aparitia unui simptom nou sau agravarea unuia mai vechi cu persistenta peste 48 de ore.
Mergi si vorbeste cu medicul neurolog. Daca problemele pe care le ai au cauza inceputul uni puseu, cu cat il tratezi mai repede cu atat mai bine.
Pot fi si cauze care nu au legatura cu sm. Poate fi o nevralgie.
Medicul care te va consulta va sti cel mai bine sa te ajute. Noi avem tendinta sa ne speriem din orice.
Sa speram ca se va rezolva usor cu ajutor competent.
Sanatate !

29-01-2007 12:17 PM
Asuka
Junior Member
**

Inscris: May 2007

roxanusha

Am si eu te rog o intrebare la tine daca tot te duci la doctorul Onaca, Petre Onaca nu mai lucreaza la spitalul de urgenta, te rog sa-mi spui si mie unde este ca neaparat am nevoie sa ajung la dansul.
Valabil pentru toti care stiu unde are cabinetul dansul sau unde lucreaza.

Va multumesc

23-05-2007 05:04 PM
cristal
Junior Member
**

Inscris: Feb 2007

buna vio a m citit ceea ce ai scris sa stii ca nu este greu sa ti faci injectiile incearca sa ti le faci singura deoarece nu stii cat vei face iar daca vei fi obligata sa faci ani la rand este foarte costisitor eu i ti doresc sa faci cat mai putine injectii si sa ti revii scuza ma nu m am prezentat sunt cristal de pe forum daca ai intrebari astept am experienta 7ani :yes:

11-06-2007 07:04 PM
cristal
Junior Member
**

Inscris: Feb 2007

pentru roseata care apare dupa injectie pune comprese rece

11-06-2007 07:09 PM
Guest
Unregistered

RE: Betaferon

Buna!
Ma numesc Marius si sunt diagnosticat cu SM forma RR de cateva luni doar ca simptomele le am de apor. 3 ani. Pana acum simptomele au aparut si disparut, dar de cateva luni vad dublu cu ochiul drept si vederea o am incetosata. As vrea sa-mi spuna si mie cineva care are sau a avut aceste simptome daca imi va reveni vederea la normal. Astazi mi-am facut prima injectie cu betaferon, durerile au fost groaznice dar dupa cateva ore mi-au trecut.
Astept raspuns de la voi!
Multa sanatate la toata lumea!!!

12-09-2007 08:47 PM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Guest
Unregistered

RE: Betaferon

Guest a scris:
Buna!
Ma numesc Marius si sunt diagnosticat cu SM forma RR de cateva luni doar ca simptomele le am de apor. 3 ani. Pana acum simptomele au aparut si disparut, dar de cateva luni vad dublu cu ochiul drept si vederea o am incetosata. As vrea sa-mi spuna si mie cineva care are sau a avut aceste simptome daca imi va reveni vederea la normal. Astazi mi-am facut prima injectie cu betaferon, durerile au fost groaznice dar dupa cateva ore mi-au trecut.
Astept raspuns de la voi!
Multa sanatate la toata lumea!!!

Buna!
Sunt Ada si am SM forma RR din 2004,am avut si eu un puseu cu diplopie(vedere dubla),la acel moment am facut 3 perfuzii cu solumedrol si in aproximativ 10 zile de la cea de-a treia perfuzie vederea mi-a revenit la normal,sper ca ai un medic neurolog cu care ti permanent legatura,odihneste-te mai mult in perioada asta si nu dispera trece,si curand vederea-ti va revenii la normal.
Sanatate multa-ti doresc si sa ne dai cat mai curand vesti bune despre tine.

P.S. Te vei obisnuii curand si cu injectiile,nu abandona acest tratament.

13-09-2007 10:13 AM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  Intrebare despre intreruperea tratamentului cu Betaferon dedet 4 1,901 11-12-2006 10:43 PM
Ultimul mesaj: dedet

Vizualizeaza o versiune printabila
Trimite acest subiect unui prieten
Inscrie-te in acest subiect | Adauga subiect la favorite

Mergi la forum:

Permisiuni
Nu puteti posta subiecte noi.
Nu puteti posta raspunsuri.
Nu puteti posta atasamente.
Nu puteti edita mesajele proprii.
HTML este nepermis.
MyCode este permis.