[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
credeti ca se poate vineca diabetul?
Autor Mesaj
dela2006
Junior Member
**

Grup: Registered
Inscris: Jun 2006
Status: Offline
Reputatie: 0

Crede cineva ca se poate vindeca diabetul? Am diabet de un an si jumatate si nu cred ca m-am obisnuit cu boala asta inca. Simt cateodata ca turbez cand trebuie sa-mi injectez insulina. Ati auzit de aparatul ala ELF (unde elctromagnetice de joasa frecventa). La incercat cineva? Eu intentionez sa-l testez. Daca e bun de ceva voi revini si va voi spune. Eu nu cred in medicina normala. Nu cred in insulina, dar din pacate nu avem altceva la indemna deocamdata, dar cred ca nu trebuie sa abandonam lupta. Trebuie sa speram. Insulina ne distruge si mai mult pancreasul. Am citit ca la cei cu diabet tip 1, pancreasul nu mai secreta aproape deloc sau chiar deloc insulina si de-asta sunt trecuti automat pe insulina injectabila. Este, insa, o mare inexactitate...chiar o prostie. Stiti de ce? Pentru ca medicii habar n-au (si nici nu exista analiza care sa arate) daca pancreasul mai secreta sau nu insulina. Ei te trec pe insulina si iti trec diagnosticul de tip 1 (insulino-dependent) doar pentru ca esti tanar. Asta e tot.
PS: A avut cineva probleme cu partenerul / partenera? V-au inteles ? V-au acceptat ?

11-06-2006 02:17 PM
Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Guest
Unregistered

RE: credeti ca se poate vineca diabetul?

Exista o planta fruct in compozitia careia exista intr-o proportie foarte mare insulina naturala consumul ei in forma de: fruct proaspat-piete--gospodarii rurale(zona montana)(Romania)luna august,septembrie
fruct uscat--ceai-farmacie plante
frunze-------ceai-farmacie plante
Acest produs aduce un beneficiu dublu suplineste tratamentul medicamentos ducand la eliminarea lui deoarece pe langa faptul ca asigura doza de insulina naturala stimuleaza celule creierului care se ocupa cu buna functionare a pancreasului.
Referitor la aprecierile si nesiguranta in privinta diagnosticului si a perspectivelor tot ce obiectivezi este foarte adevarat insa este tipica medicilor.Tot cea ce medicii numesc boala nu este decat o dereglare de moment a sistemului nervos care chiar la un singur compus cum ar fi:fier, zinc, siliciu, cupru,fosfati etc...etc. da reactii nebanuite.Pentru fiecare organ al corpului nostru detinem in sistemul nervos central cate un grup de celule care vegheaza asupra functionarii fiecaruia chiar cand dormim prin celule de somn-veghe.La lipsa accentuata a vitaminelor si mineralelor prezente in toate fructele si legumele comenzile asupra functionarii organelor se inhiba si vor fi stimulate de indata ce vom intruni necesarul de vitaminizare si minerale.Daca in analizele s-ar putea depista compusul mineral care lipseste la momentul analizelor sau unor simptome am putea numai prin alimente corespunzator compozitiei respective pe o anume perioada sa fim surprinsi ca totul e normal deoarece in studiul asupra creierului uman multe dintre functionalitati sunt descrise ca fiind reversibile.Sfatul meu este sa treci pe cea ce ti-am recomandat si vei vedea ca injectiile cu insulina vor deveni tot mai rare pana vor fi eliminate,pana nu vor mai fi nevoie de ele.Pentru nelamuriri contactati-ma.

02-09-2007 07:02 PM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Vizitator
Unregistered

RE: credeti ca se poate vineca diabetul?

am diabet de trei ani si am numai 10 ani.Cateodatasimt parca ca turbez.cred ca se poate vindeca usor.

04-07-2008 11:24 AM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  DIABETUL OLAR VIOREL 5 2,624 29-03-2008 05:18 PM
Ultimul mesaj: Vizitator

Vizualizeaza o versiune printabila
Trimite acest subiect unui prieten
Inscrie-te in acest subiect | Adauga subiect la favorite