[ Dureri abdominale | Vndecare acnee | Dependenta de alcool | Alergii | Artrita si artrita severa | Astm | Cancer | Infectie cu candida | Colita, infectii urinare | Colita ulceroasa | Constipatia | Diabet | Diaree | Migrene, dureri de cap | Diverse alte dureri | Eczeme | Emfizem pulmonar | Endometrioza | Lipsa energiei | Probleme cu fierea | Dependenta de fumat, tutun si nicotina | Guta | Hemoroizi | Hepatita C | Hernie | Infarct miocardic | Lupus | Matreata persistenta | Caderea parului (chelie, alopecie) | Picioare mirositoare | Piele: pete, riduri, aspect | Sindrom premenstrual (PMS) | Probleme cu inima | Prostatita | Psoriazis | Raceala si gripa | Scleroza multipla | Slabire | Tensiune arteriala ]

Posteaza mesaj  Posteaza subiect 
Pagini (3): « Prima < Precedenta 1 [2] 3 Urmatoarea > Ultima »
Hepatita C
Autor Mesaj
Blanche
Junior Member
**

Grup: Registered
Inscris: Aug 2006
Status: Offline
Reputatie: 0

Rezultat bun nu este daca mai ai viremia pozitiva , doar atunci cand este nedetectabil.
Viremia este fluctuanta si chiar la nivelul unei zile, mai fa si vei vedea ca poate fi si mai mare.
Din cate stiu la toate cunostintele care au facut Hepato-Liz este doar praf in ochi si bani dati de pomana, pierdere de vreme in detrimentul bolii.
Incercati tratamentul Standard : Interferon+ribavirina, va poate duce la negativarea virusului!

24-08-2006 09:02 AM
Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
georgeta
Junior Member
**

Inscris: Aug 2006

Buna ziua tuturor!
Mama mea a fost diagnosticata cu ciroza hepatica. Trebuie sa inceapa tratamentul cu interferon ( nu a fost inca aprobat dosarul dar am inteles ca nu vor fi probleme) dar am citit ca acesta poate sa agraveze boala. Acum am citit despre acest ceai CHIPPEWA. Va intreb: poate sa il ia? Nu are efecte secundare? Eu acum aflu sau incerc sa aflu cate ceva despre aceasta boala. Medicul mi-a spus ca spera sa trateze ciroza, dat fiind stadiul in care se afla: la debut.

30-08-2006 03:35 PM
cip
Administrator

Grup: Administrators
Inscris: Jul 2004
Reputatie: 2

Chippewa nu are efecte secundare. Mama dv. poate sa il ia fara probleme. Daca doriti sa vi-l trimitem inainte de 18 septembrie faceti comanda astazi. Comenzile facute de maine se vor trimite dupa data de 18 septembrie (cititi si anunturile pentru clienti).

Cip
:wave:

Cititi regulile forumului inainte de a scrie pe forum.
IMPORTANT: DONATI pentru SANATORIU! - poate doar sa cititi pentru ce dorim donatii de la dv...

[ Info: Kombucco Orientalis | Info: Ceaiul Indian Chippewa | Cum comand Kombucco sau Chippewa | Formular de comanda pentru Kombucco si Chippewa | Anunturi importante pentru clienti ]
30-08-2006 04:00 PM
Viziteaza site-ul acestui utilizator Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
monica
Junior Member
**

Inscris: Dec 2006

ce este Actilon-ul, unde si cu ce rezultate se foloseste?
multumesc

05-12-2006 11:30 AM
ice4uro
Junior Member
**

Inscris: Mar 2007

Buna ziua si eu sunt nou pe aici dar asi putea sa va ajut cu cate ceva.Si eu am aflat ca sunt infectat cu hvc acum 4-5 luni tocmai am terminat cu punctia si cu dosarul pt interferon si acum trebuie sa plec sa-l depun dar si eu am auzit de noul tratament cu Actinol.
Din cate am auzi t eu si am vb cu doctorita mea,Actinolul este un produs elvetian si este inca nou si spunea dansa ca o sa "rupa gura targului" ca se roaga firma producatoare de ei ca sa-l bage in spital dar deocamdata este ceva in proba,In fine important este ca este un tratament mai bun decat interferonul si se administreaza 1 data pe luna nu ca interferonul 1 dat pe saptamana.
Acestea fiind supuse innainte sa intru la doamna doctora in cabinet acum 2 zile am stat de vb. cu un baiat care avea hepatia C+B+E si era infectat de 4-5 ani si avea transaminazele 2020" tinand cont de faptul ca valorile normale sunt cuprins intre 9-72" si el zicea ca la el nu a dat innapoi boala cu interferon si acum lua actinol era un fel de cobai exact asa sa exprimat si ii scazusera transaminazele la 64 asa ca acum stau pe ganduri cu dosarul in mana nu stiu ce sa fac sa ma duc sa-l depun pt, interferon sau sa ma duc sa incerc Actinolul.
Astept niste sfaturi si ma bucur daca ma puu sa ajut pe cineva.

29-03-2007 06:56 PM
cip
Administrator

Grup: Administrators
Inscris: Jul 2004
Reputatie: 2

Bine ai venit pe forum, ice4uro! :wave:

Cititi regulile forumului inainte de a scrie pe forum.
IMPORTANT: DONATI pentru SANATORIU! - poate doar sa cititi pentru ce dorim donatii de la dv...

[ Info: Kombucco Orientalis | Info: Ceaiul Indian Chippewa | Cum comand Kombucco sau Chippewa | Formular de comanda pentru Kombucco si Chippewa | Anunturi importante pentru clienti ]
29-03-2007 09:27 PM
Viziteaza site-ul acestui utilizator Gaseste toate mesajele acestui utilizator Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
ice4uro
Junior Member
**

Inscris: Mar 2007

mersi cipde urare

29-03-2007 09:59 PM
Vizitator
Unregistered

RE: Hepatita C

in urma studiilor unui japonez s-a depistat ca hepatita C poate fi tratata prin inlaturarea practic a virusului din sange cu AJUTORUL LESCOL-ului (un anticolesterolic)....

adica vorba aia "unde dai si unde crapa"
sper ca v-am fost de ajutor cu aceasta informatie....
mai multe amanunte puteti afla pe internet...

va doresc sanatate!

30-03-2008 12:31 AM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
sarah1
Unregistered

RE:

simona a scris:
Va rog mult ajutati-ma! Mama are hepatita C si recent si-a facut viremia care a iesit de 4000 de ori mai mare decat limita normala !!!!!! Din pacate nu poate face interferon asa ca trebuie sa incercam tratamente naturiste! Ea a facut transplant renal si daca face interferon risca sa piarda rinichiul.. Va rog sa imi recomandati ceaiuri, medicamente, regim...orice dar care sa nu creasca sistemul imunitar!!!! si sa nu aiba contraindicatii

buna
iti recomand tratament homeopat SI FITOTERAPIE de la HOFIGAL
doar pt. ameliorare.
sanatate multa

21-07-2008 07:30 PM
Citeaza acest mesaj intr-un raspuns
cerasela
Junior Member
**

Inscris: Jul 2008
RE: Hepatita C

sarah1 a scris:

simona a scris:
Va rog mult ajutati-ma! Mama are hepatita C si recent si-a facut viremia care a iesit de 4000 de ori mai mare decat limita normala !!!!!! Din pacate nu poate face interferon asa ca trebuie sa incercam tratamente naturiste! Ea a facut transplant renal si daca face interferon risca sa piarda rinichiul.. Va rog sa imi recomandati ceaiuri, medicamente, regim...orice dar care sa nu creasca sistemul imunitar!!!! si sa nu aiba contraindicatii

buna
iti recomand tratament homeopat SI FITOTERAPIE de la HOFIGAL
doar pt. ameliorare.
sanatate multa

24-07-2008 11:03 PM
Posteaza mesaj  Posteaza subiect 

[-]
Mesaj rapid

Subiecte asemanatoare posibile...
Subiect: Autor Raspunsuri: Vizualizari: Ultimul mesaj
  cum se trateaza HEPATITA C raveca 131 29,508 Astazi 07:01 AM