forum.alb.ro
cum se trateaza HEPATITA C - Versiune printabila

+- forum.alb.ro (http://forum.alb.ro)
+-- Forum: Afectiuni, probleme de sanatate (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Hepatita (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Subiect: cum se trateaza HEPATITA C (/showthread.php?tid=21)

- raveca - 17-08-2005 05:38 PM

Cine mai are probleme cu ficatul sa ma ajute si pe mine cu sfaturi. Va multumesc. Oricum beau Kombuco in fiecare zi si ma simt mult mai bine.
O zi buna,
Raveca

- cip - 17-08-2005 11:43 PM

Bine ati venit pe forum.

Am primit de la dv. si o marturie ce ar putea fi utila si altor consumatori. Va cer permisiunea sa o publicam si pe forum in forma in care v-am trimis-o intr-un mesaj privat. Daca aveti ceva de completat nu ezitati sa scrieti pe forum.

Va voi prezenta cateva tratamente ce sunt eficiente si cateva recomandari ce sper ca va vor fi utile:

--- Pygnogenol - un antioxidant foarte eficient din pin maritim - 3-6 tablete/zi Il gasiti in farmacii, la noi in tara.

--- CEAI INDIAN CHIPPEWA - un produs din 8 plante rare. Acest produs se prepara in casa, dar aveti sanse mici sa gasiti plantele in Romania.
Impreuna cu Kombucco Orientalis si-a dovedit eficienta in 90% din cazurile de hepatita C dar si in faze terminale de cancer si cu metastaze.
Daca aveti cunostinte sau rude in strainatate aveti sanse mai mari sa gasiti aceste plante.

--- Alte tratamente despre care nu stim cat de bune sunt, dar se spune ca sunt utile pentru hepatita C dar si anticancerigene:

- Cartilaj de rechin si ulei de rechin - il gasiti in farmacii;
- Ulei din seminte de in;
- Spanz;
- Aloe;

Va puteti interesa si de acestea pe plan secundar. Cele mai importante sunt Kombucco Orientalis si CEAIUL DE MAI SUS. Pygnogenolul este de asemenea important, dupa Kombucco Orientalis si CEAIUL CHIPPEWA.

Noi va putem oferi doar Kombucco Orientalis. CEAI CHIPPEWA si Pygnogenol va trebui sa gasiti dv. Pentru CEAI CHIPPEWA cautati plantele:

- Laminaria (o foarte rara alga bruna);
- Macris marunt;
- Revent turcesc;
- Trifoi rosu;
- Nasturel;
- Ciuline sfant;
- Radacina de brusture (se gaseste la noi)*;
- Ulm cu coaja neteda.

Foarte important este sa se consume cat mai multe alimente proaspete, mai ales fructe si legume. Este total oprit consumul de carne (exceptand pestele slab), de alimente cu aditivi chimici si indulcitori artificiali. Sunt foarte toxice margarina, parizerul si uleiul rafinat.

Este dovedit faptul ca aspartamul si derivati ai acestuia, care contin fenilanina, sunt responsabili de un numar mare de imbolnaviri de cancer.

*Corectie: cautam sa aducem acest ceai in Romania si am descoperit ca radacina de brusture de la noi nu este buna deoarece este necesara radacina interna de brusture

Actualizare: Acum aveti posibilitatea sa achizitionati Ceai Indian Chippewa de la noi. Am adus acest ceai din SUA deoarece este eficient si foarte util multor persoane. Puteti citi detalii pe sit-ul nostru, aici: http://chippewa.alb.ro

- Brabete - 07-09-2005 08:05 PM

Hepatita C se trateaza cu PEG_interferon si Ribavirina...........sau te faci ca nu stii ca o ai !

- activ - 15-09-2005 07:58 PM

Ai facut referire la tratamente pentru cancer si ai mentionat la posibilitati si aloe.
Da, exista multe vindecari (nu in toate cazurile) si cred ca asociat cu Kombucco , ceaiuri si regim cresc si mai mult sansele de vindecare.
Exista o firma care care are atat gel de aloe stabilizat (de fapt singura care are un produs bun cu calitate garandata) , cat si antioxidanti puternici si eficienti.

Produsele nu sunt numai pentru bolnavii de cancer ci pentru toata lumea, prevenind imbolnavirile si stimuland sistemul imunitar.

Buna posibilitate si pentru dezvoltarea unei afaceri proprii.

- dana - 23-09-2005 07:31 PM

am hepatita c si purpura trombocitopenica cu splenectomie. In ultimul timp ma simt foarte obosita.

- anicuta - 14-11-2005 11:44 AM

cum se prepara ceaiurile  pentru ficat ?? ce mincare  se poate consuma  pentru a prevenii ciroza hepatica ??   ajuta silimarina ??  sau este ceva mai bun decit aceasta??

- leo - 06-01-2006 09:00 PM

cum te poti vindeca de hepatita C daca se poate si credeti k mai am vreo sansa sa nu fac ciroza hepatica deoarece dupa ce am facut hepatita C am consumat droguri iar acum m-am lasat

- dmb - 27-01-2006 10:34 AM

leo a scris:
cum te poti vindeca de hepatita C daca se poate si credeti k mai am vreo sansa sa nu fac ciroza hepatica deoarece dupa ce am facut hepatita C am consumat droguri iar acum m-am lasat

de hepatita c te poti vindeca deocamdata doar prin tratamentul combinat interferon ribavirina. Pina nu ai ciroza mai ai sanse sa reusesti (sa faci) tratamentul si ca atare sa te vindeci. Multi au hepatita c din cei care au consumat droguri; dar daca reusesti sa renunti definitiv la ele exista posibilitatea (prin tratament) sa te vindeci.

- dmb - 27-01-2006 10:40 AM

anicuta a scris:
  cum se prepara ceaiurile  pentru ficat ?? ce mincare  se poate consuma  pentru a prevenii ciroza hepatica ??  ajuta silimarina ??  sau este ceva mai bun decit aceasta??

Intrebarea este prea generala si nu poate nimeni sa-ti raspunda la ea.
Un ficat bolnav sanatos nu se trateaza! Se evita alcoolul , grasimile in exces,toxinele de orice fel.
Silimarina este buna in ciroza hepatica alcoolica...dar nu te vindeca
samd
dmb

Ciroza hepatica poate fi o consecinta a ficatului gras sau poate avea alte cauze. Ciroza hepatica nu se previne prin consum de ceva cit prin abtinerea de cite ceva

- dmb - 27-01-2006 10:44 AM

raveca a scris:
Cine mai are probleme cu ficatul sa ma ajute si pe mine cu sfaturi. Va multumesc. Oricum beau Kombuco in fiecare zi si ma simt mult mai bine.
O zi buna,
Raveca

Eu mai am probleme cu ficatul .
Hepatita C cu fibroza gr. 2
NU beau Kombuco si ma simt tot mai bine!
Nu iau nici rostopasca nici aloe nici sunatoare nici sfecla nici propolis NIMIC! Si totusi ma simt tot mai bine! O fi tratamentul facut?
dmb,

- cip - 29-01-2006 03:59 PM

Pentru ca ceaiul anticancerigen sa fie eficient este foarte important si ca toate plantele sa fie combinate exact in cantitatile din reteta si sa aiba particularitati regionale stricte. Exista mai multe variante disponibile dar numai cea originala este eficienta, cu toate cele 8 plante.

Va asiguram ca facem toate eforturile pentru a aduce acest ceai din SUA, numai sub forma originala, cu plantele din productie organica cu particularitatile regionale necesare. Daca noi vom fi multumiti de calitatea si originalitatea produsului, atunci il vom aduce in Romania si il vom oferi tuturor.

Acest ceai s-a dovedit extrem de util si profilactic pentru diverse afectiuni si intarirea sistemului imunitar. Vom reveni cu detalii cat de curand.

- Miha32 - 04-02-2006 07:20 PM

Buna, Stiu de ceaiul asta din SUA cipwa- cand a m fost acolo l-am folosit chiar daca n-am cancer- nu e numai pt. cancer. E bun pentru sanatate -doar ca ee scump!!! sora mea da $ 200 pe luna. la voi cat e??? ne permitem noi oricat de bun e??

- cip - 07-02-2006 10:31 PM

Miha32 a scris:
Buna, Stiu de ceaiul asta din SUA cipwa- cand a m fost acolo l-am folosit chiar daca n-am cancer- nu e numai pt. cancer. E bun pentru sanatate -doar ca ee scump!!! sora mea da $ 200 pe luna. la voi cat e??? ne permitem noi oricat de bun e??

Stimata doamna,
Produsul este intr-adevar scump in SUA. Va asiguram ca facem toate eforturile sa il aducem la preturi en-detail cel putin egale cu cele la care este comercializat in occident. Ceea ce veti cumpara este un produs:

- 100% natural;
- 100% organic (numai plante din productie biologica) ;
- mai ieftin sau cel putin egal cu preturile din SUA;
- proaspat deoarece achizitionam din SUA en-gros si marja noastra de profit este minima. Dorim sa castigam din vanzari multe, nu din preturi mari;
- original. Vindem en-gros si en-detail numai produse originale, dupa formula originala descoperita in 1920.
- fara pesticide;
- fara aditivi alimentari, coloranti sau alte chimicale.

Si in final o surpriza zic eu placuta: pretul va fi de aproximativ 12 euro pentru un tratament de 10 zile. Aceasta inseamna numai 36 euro pe luna. In plus luam in considerare faptul ca pentru tratamente de 3 si 6 luni sa facem reduceri de pana la 22 euro. Ne permitem aceste preturi NU pentru ca ar fi un produs slab (este din productie biologica) ci pentru ca vom achizitiona si vinde in Romania cantitati foarte mari.

Daca doriti sa faceti o pre-comanda si sa va rezervati ceai Indian Chippewa, mergeti la: http://chippewa.alb.ro

- cristi - 04-03-2006 11:52 AM

actual hepatita c se trateza cu interferon si ribavirina nu la toti bolnavii efectul este garantat si chiar daca dispare virmi poate fi temporar.noutatea este ca la persoanele care au reactionat la tratament li se poate reduce viremia folosind un nou medicament numit ACTILON nenorocirea este ca majoritate doctorilor di romania nu au auzit de el deci trebuie informati si chiar mai mult trebuie sa facem ceva ca acest medicament sa ajunga si in romania este util in genotipul 1 care e frecvent.

- Argint Ion - 13-03-2006 06:38 PM

Mama mea este bolnava de ciroza hepatica decompesata cu virus c Va trimit aceste analize si daca tratamentul dvs.ar putea fi eficace va rog sa-raspundeti Argint Aurica 68ani

DIAGNOSTIC: CIROZA HEPATICA CU VIRUS C DECOMPENSATA VASCULAR DI PARENCHI MATOS
Analize de laborator
uree=34 creat.=0,6 glic.=74 TPG=27 bilirubina poz. TQ=17 Pp=60 D=1013
alb.absent urobilinogen crescut++,epitelii rare leucocite rel. frecv., rara flora ,Hb11,77
Ht=37 L=4000 VSH=60 T=70000
ECHO;LDH 13,8cmecog.crescuta,LSH nu se vizualizeaza.Colecist excluschirurgical. VP,VH norm.RD norm.RS norm.Splina 15 cm axlong.,globuloasa.VS dilatate.VU fara continut.Ascita in cantitate mica medie
Rg. cp :Ascensionarea hemidiafragmului dr. cu 4,5cmfata de cel stag.Interstitiul peribronsic accentuat perihilarbil.Cord cua int stg. marit
Ex.chirurgical:Eventratie giganta.
EKG:Rs.AxaQRS intermediar,Complexe intervale normale.
Epicriza:Bolnaa cu exces ponderal important cu eventratie gigantadupa colecis tectomie
s-a prezentat pt. dureri abdominale si marire de volum a abdomenului
Ex. clinic releva subicter conjuctivalsi teg.hepatomegalie.Ecografic ficatul are structura
neomogen, splina este marita, ascita este prezenta in cantitate medie.
Biologic mentionez anemie, hipoprotrombinemie,trombocito penie.
A urmat tratament hepato protector,antialdosteronic ,simtomatic,Asociat
prez.o cardiopatie ischemica fara modificari semnificative.
Se externeaza cu rec.
-dieta hiposodata fara alcool, conservanti
-tratament cu liv 52 3/zi spironolactona 2/zi nitropector 2/zi trienzime 3/zi la mese.
MEDIC DR. PATRASCU MIRELA
sa-miraspundeti

- EDMEEA - 16-03-2006 05:54 PM

CE STITI DE HEPATOFALC, UN HEPATO PROTECTOR . SI DACA STITI SI ALT CEVA INAFARA DE SILIMARINA

- blueblue - 25-03-2006 04:22 PM

Buna ziua
Am aflat ca am hepatita c absolut intamplator in luna iunie. Diagnosticul a căzut ca o bomba : Dg;.Hepatita cronica cu activitate necrotico-inflamatorie gradul IV(14) stadiul III(4) cu tendința cirogena.
Din cauza ca boala a evoluat aproape asimptomatic am descoperit-o destul de târziu.
Daca atunci când m-am dus la medicul de familie si i-am spus ca mă simt foarte obosita in loc de o rețeta cu vitamine ,îmi recomanda niște analize așa descopeream ca am hepatita c înainte sa am ficatul făcut praf.
Daca in cele doua cazuri in care însărcinata fiind făceam niște analize  pentru ca aveam mâncărimi cumplite de piele ......
Dar medicii la care m-am dus ,nu au reacționat  si au dat vina pe stres si pe apa plina de  clor de la robinet si poate si-au spus ca sunt nebuna sau ipohondra ori mai degrabă nu le-a pasat.
Asta nu o sa aflu niciodată ce ar fi fost daca…Si mai e un lucru pe care nu o sa îl aflu.niciodata.Ce om fara suflet si inconștient mi-a furat sănătatea ? Nu mai contează acum.
Încerc sa merg înainte si sa nu mă mai gândesc ca din rațiuni pur financiare mi-a fost răpit dreptul la tratament si ,la sanatate..Dupa trei luni de tratament pa care l-am suportat destul de greu m-au declarat nonresponder deși nr de viruși a scăzut  de la 5mil, la 2mil..
Numai familia si cei f apropiați știu ca am hepatita c  deoarece nu se fac campanii care sa informeze populația despre hepatita c si oamenii cred ca aceasta boala se ia doar daca te droghezi sau daca faci sex la întâmplare..Oameni buni de hepatita c  va imbolnaviti daca aveți contact cu instrumentar medical nesterilizat corect sau daca faceți transfuzii cu sânge infectat.
Mă tem sa îmi mai duc copiii la stomatolog si mă rog la Dumnezeu sa nu aibă vreun accident sa ajungă pe mana unor inconstienti...Eu nu spun ca toate cadrele medicale sunt criminale .Mai sunt si oameni buni care isi fac datoria. Supărata sunt pe sistemul sanitar dezastruos unde posturile de conducere se dau pe criterii politice si mai departe știm cu toții cine se imbogateste si cine e sacrificat.
In România cel puțin 5% din populația tarii are hepatita c ,Sunt de doua ori mai mulți ,de trei ori ,cine știe? Din păcate nu te doare nimic pana iți vomiți ficatul si mori. Daca ai norocul sa descoperi boala înainte sa fie prea târziu te asteapta multe alte surprize neplăcute .Medicii sunt prea ocupați sa iți ofere prea multe explicații.

Multa sănătate!

- dominic - 11-04-2006 08:38 PM

eu am reusit sa inving hepatita c

- DOMINIK - 11-04-2006 08:54 PM

scrietimi si va ajut sa invingeti boala asta grea ,DOMINIK

- monica - 12-04-2006 10:34 AM

Preventiv,pt cancerul de san ce fel de ceai recomandati?

- cip - 12-04-2006 11:47 AM

Atat preventiv cat si pentru tratarea cancerului eu va recomand Ceaiul Indian Chippewa. Din experienta mea acest ceai micsoreaza nodulii benigni dar ii si vindeca pe cei maligni.

Chippewa este printre putinele ceaiuri care au vindecat mii de pacienti de cancer. Eu folosesc acest ceai in ficeare zi de aproximativ 2 luni preventiv, adica de cand a fost adus in Romania.

Aici puteti citi experienta mea cu ceaiul Chippewa.

Corpul nostru este supus zilnic poluarii, hranei cu aditivi si multor altor toxine si factori ce abuzeaza de sanatatea noastra si de aceea consider ca trebuie facut ceva permanent pentru a ne mentine starea de sanatate.

De aceea eu si familia mea folosim pe langa Chippewa pe care l-am introdus recent in viata noastra, si Kombucco Orientalis, care este un ceai viu, plin de enzime ce refac potentialul enzimatic, minerale, vitamine si alte substante care protejeaza organismul de factorii poluanti si il detoxifica. De asemenea Kombucco Orientalis contine carcinomicina si carcinomidina, doua substante ce sunt dovedit anticancerigene.

In plus, ocazional mai folosesc antioxidanti dintre care cei mai puternici si recomandati sunt picnogenolul si vitaminele E si C. Faca caeasta pentru distrugerea radicalilor liberi, si ei responsabili cu imbolnavirile de cancer.

Daca mai aveti orice fel de intrebari referitoare la mentinerea sanatatii, imbunatatirea acesteia folosind tratamente alternative si nu numai, detoxifiere s.a. astept intrebarile dv. pe forum.

- racovita elena - 12-04-2006 12:39 PM

Buna,
Fiul meu de 19 ani are hepatita C. As dori sa cumpar Kombucco Orientalis pentru un tratament de 6 luni. Cat m-ar costa ?

- cip - 12-04-2006 01:22 PM

racovita elena a scris:
Fiul meu de 19 ani are hepatita C. As dori sa cumpar Kombucco Orientalis pentru un tratament de 6 luni. Cat m-ar costa ?

Va recomand KIT-ul Kombucco Orientalis Digestiv. Dintr-un singur KIT veti obtine 20 litri bautura Kombucco Orientalis suficienta pentru doua luni de cura standard.

Pretul unui KIT Kombucco Orientalis Digestiv este de 125 lei (1.250.000 lei vechi) si pentru 6 luni aveti nevoie de 3 KIT-uri.

Deci 3 X 125 = 375 lei (3.750.000 lei vechi)

Daca fiul dv. doreste sa bea mai mult Kombucco Orientalis este cu atat mai bine, deci nu este nici o problema daca mareste doza. Bautura, dupa ce o veti prepara are un gust placut si este carbogazoasa. Astfel inlocuieste cu succes bauturile carbogazoase din comert si este bine deoarece fiul dv. o va aprecia si ca gust.

- bogdan123 - 02-05-2006 10:09 PM

acum pt tratarea hepatitei c am gasit la un distribuitor de alte produse ...... sper sa nu se supere moideratorii ca fac reclama...eu nu am nici o legatura cu acei oameni eu sunt distribuitor herbalife.......uitati siteul.....[..] spune la sectiunea istorii de succes ca a scapat de `hepatita c(ciroza)

si alt text de pe internet care va va ajuta in lupta impotriva acestei boli si cica are rezultate foarte bune...... nu mai stiu de pe unde este cules.....rog moderatorul sau ceilalti daca o gasiti sa ma anuntati...il mai am pe undeva dar am un numar foarte mare de linkuri si nu le mai tin minte pe toate Smile sper sa va fie de folos acest articol ...si eventual sa fie mutat in alta parte

Sucul de cartofi
Se obtine, la fel ca si celelalte sucuri, prin centrifugarea tuberculilor foarte bine spalati in prealabil.
Este recomandat sa fie consumat atunci cand este foarte proaspat, altfel el oxidandu-se rapid si pierzandu-si o parte din calitatile terapeutice. Studii recente au aratat ca sucul foarte proaspat de cartofi contine anumite substante inrudite cu cortizonul, care au efecte de inhibare a dezvoltarii tumorilor, de oprire a proliferarii virusurilor hepatice, efecte hipotensoare si... anticonceptionale.
Hepatita virala A, B, C - se bea de doua ori pe zi o combinatie formata dintr-un sfert de pahar (50 ml) de suc de patrunjel si trei sferturi de pahar (150 ml) de suc de cartofi. Cura dureaza vreme de 30 de zile, cu o pauza de 10 zile, dupa care se poate relua. Efectele in tratarea hepatitelor, cronice sau acute, sunt cu adevarat extraordinare.

- gabriela_k - 05-05-2006 10:12 PM

blueblue a scris:
Numai familia si cei f apropiați știu ca am hepatita c deoarece nu se fac campanii care sa informeze populația despre hepatita c si oamenii cred ca aceasta boala se ia doar daca te droghezi sau daca faci sex la întâmplare..Oameni buni de hepatita c va imbolnaviti daca aveți contact cu instrumentar medical nesterilizat corect sau daca faceți transfuzii cu sânge infectat.

Multa sănătate!

Buna ziua la toata lumea.
Sunt noua pe acest forum si el mi-a fost recomandat astazi de o cunostinta caruia ii multumesc pe aceasta cale ca l-a adus in atentia mea.
Draga Blue,subscriu la cele spuse de tine doar ca eu nu tin secret acest lucru,am informat imediat dr. de fam,dr dentist si am vorbit public pe 2 site-ri romanesti cu forum din Canada si am adus publicului situatia mea.
Din cazul meu ca si cazul tau si a multor altora cel putin cei norocosi sa invete ceva.Fa analize de hepatita periodic si in special inainte de operatie si cam la 6 sapotmaini dupa operatie,cel putin dac ai luat-o sa stii de und esi pe cine faci responsabil si sa plateasca ptr. greseala.
Hepatita C NU se transmite in conditii normale pe calea aerului si sansele sunt minime sa te contaminezi de la ace/siringa.Acestea sunt toate de unica folosinta,deci greu de crezut sa te contaminezi de la ele.Transmiterea sexuala si asta este o sansa cu procent f.redus,dar nu imposibil,in cazul asta tb. testat si partenerul.Cel mai frecvent te poti contamina cu HC de la transfuzi de singe si in urma intervenitiilor chirurgicale.
Cazul meu nefericit este infectare in urma interventiei chirurgicale.Cu 2.5 ani in urma am avut o operatie de varice,deci pe vena (f usor de contaminat).Nu am stiut pina acum luni,cind in urma unei donatii de singe cu o luna in urma,am fost depistata de HC de centrul de donare singe din Canada.
Aici in anii'90 au fost infectate milioane de canadieni cu HC si a fost un proces public in urma acestuia.S-a oferit compensatie de doar $12000./persoana si de atunci ei spun ca sunt f.atenti si nu s-a mai declarat cazuri de infectare cu HC din spitale.Big BS.Eu cred ca totul este o politica murdara si infectarile continua,dar nu se declara public.Aici un tratament de HC costa $5000/luna(nu exagerez)date sigure,din surse sigure.
In acelasi spital un prieten de familie a fost infectat cu HCcu 5-6 ani in urma si nici in ziua de azi nu este okay,testeaza pe el tot ce apare nou pe market si toate sunt f. puternice si tot fara rezultat.De la ei stiu cit ii costa tratamentul lunar si asta de 3 ani de zile ,noroc ca are asigurare medicala de la servici caci guvernul canadian nu-l intereseaza,si fara asigurare esti ruinat financiar.,mai repede cumperi loc de veci...trist.
Eu am fost depistata ca si tine intimplator.Dr. de fam a incercat sa se scuture de responsabilitati spunind ca nici ea si nici spitalul inainte de operatie nu m-au testat de HC si deci este greu de demonstrat ca de acolo as fi luat.Eu sunt convinsa 100% ca de acolo am luat HC si am sa ma bat pina am sa cistig si o fac public caci sunt convinsa ca si altii sunt contaminati ca mine si ori nu stiu ori dr. le-au inchis gurile...,inca sunt la inceput de drum.
Abai luni am fost informata ca am HC si acum facem analizele cu dr. de fam.sa vedem ce si cum dupa care urmaeza sa ma trimita la dr. sp. de ficat(sper sa ajung cit mai curind) si el ar putea determina cam de cind as fi infectata.Oare chiar ar putea determian cu aprox. timpul?Ar fi bine sa fie asa.
Inca nu am inceput nici un tratament si nici rezultatele de analize nu le stiu,dar am intervenit ca sa confirm ca HC NU se transmite pe calea aerului si nu este nici o rusine daca te-ai procopsit cu ea,rusinea este ca lor a celor incompetenti care te infecteaza pe tine.Este trist dar asta este.
Am sa continui sa citesc si restul mesajelor ,dar am simtit nevoia sa intervin cu acest comentariu.
Sanatate la toata lumea.

gabriela

- rdescartes - 01-08-2006 11:01 PM

Buna!
Sunt noua si inca nu m-am prins inca despre ce e vb si daca acum trimit un mesaj pe care il vor vedea toti de pe forum sau numai unii.Insa ma adresez in mod special Ravecai pt ca ea am vazut ca o framanta acelasi lucru hepatita C
Sincer nu stiu mai nimik despre boala aceasta si as vrea de la voi sa aflu cat mai multe.
In primul rand am sa va spun ca in urma cu 6 luni am cunoscut un baita absolut extraordinar nu am stiut multe lucruri despre el la inceput insa treptat am aflat ca are hepatita C. Il iubesc si sunt dispusa sa fac multe sacrificii sa raman cu el dar ma framanta foarte tare
1 daca se ia prin contact sexual neprotejat cat de greu sau cat de usor?
2ce sanse sunt ca daca vom avea un copil sa aiba si el?
3 se vindeca boala?
4 daca nu urmezi tratamentul riguros se agraveaza?
5 cat de mult?scurteaza viata?
6daca fumezi sau mai bei cat de grav este?
7 ce tratament poti urma in afar de interferon?
8 pierderea noptilor are efecte benefice?
9 munca ?
cum sa ma comport ca sa nu il jignesc si sa ii spun sa nu mai fumeze sa nu mai bea si sa nu mai piarda noptile?
VA ROG SA MA ASCULTATI SI SA MA PRIMITI SI PE MINE IN GRUPUL VOSTRU
ma intereseaza f mult sintomele bolii si cum se manifesta
cum v-a mers tratamentul

Va multumesc Cu drag Ioana

- cip - 02-08-2006 10:18 AM

Ioana, esti binevenita in grupul nostru. Mesajul scris de tine poate fi vazut de catre toti membrii forumului dar si de vizitatorii care nu sunt inregistrati. O sa-i las pe ceilalti care au trecut prin aceeasi situatie ca si tine sa-ti raspunda.

Cip.

- ioana - 16-10-2006 01:43 AM

DRAGA MEA
poate ca-i intradevar un tip extraordinar si merita sacrificiul de a lua boala de la  :uglystupid2:
Un contact sexual neptotejat cu un bolnav de hepatita c te duce in proportzie de 90 la suta la  :'( hepatita c-acest tip de hapatita se culege  :2funny: :2funny: foarte usor si dintr-un cabinet stomatologic! Tratamentul cu interferon da rezultate foarte bune! dar daca baietzelul tau ....mai si fumeaza si pierde noptzile ....este pe calea cea buna pe drumul pierzarii...parerea mea este sa fii lucida si sa-tzi cautzi alt baietzel Big Grin ...esti prea tinara ...si viatza este super frumoasa!

- miha_}{ - 17-10-2006 12:53 PM

Pt hepatia,insuficienta hepatica,litiaza hepato-biliara,ciroza va recomand produsele naturiste pe baza de aloe vera.
Pt mai multe detalii despre aceste produse va rog sa ma contactati pe forum

- monica - 05-12-2006 11:21 AM

cineva a spus ca poate fi contactat pentru informatii, cum s-a vindecat de boala asta nenorocita. il rog sa-mi spuna si mie.

- MESMERO - 16-01-2007 02:43 PM

sal ma numesc mazilu cosmin si sunt din bacau.din fericire nu am treaba cu asa ceva dar fratele mamei mele este infestat cu haepatita c.a "preluat"boala dintr-un cabinet stomatologic.marugat sa ma uit pe net sa aflu daca se poate vindeca si cum.lui ii este teama sa nu sufere si familia lui de asa ceva(sotia si cei doi copii).as aprecia f mult daca mi-ar putea spune cineva cum sa procedeze!!

- tudorita - 21-02-2007 01:19 PM

DOMINIK a scris:

cu ai reusit?cat timp a trecut?cum stai cu analizele?

- tudorie simona - 03-03-2007 02:10 PM

hepatita c nu se transmite prin imbratisari,pupaturi,aer,folosirea vaselor de bucatarie,furculiti.ea se poate transmite cand sangele persoanei infectate ia contact cu sangele persoanei neinfectate,se transmite prin aparatul de ras,periuta de dinti daca cumva a ramas sange. nu exista un antivirus pt aceasta boala,ci doar tratamente ca sa tina totul sub control,ca sa nu se ajunga la ciroza sau cancer.hepatita c trebuie luata in serios si trbuie tratata.exista medicamente(prescrise numai de medicul specialist,reflexoterapie,etc.

- clara - 21-03-2007 05:19 PM

nu stiu nimic despre boala asta de fapt nu am fost o zi bolnava in viata mea nu stiu nimic despre boli in general.Am avut doar iarna cate o gripa doua.Dar ma intereseaza boala asta pentru ca am cunoscut un baiat care imi place foarte mult si cred ca sufera de boala asta.El nu a vrut sa-mi spuma dar asta banui eu.Are foarte multi bani si se trateaza,dar mie imi e teama sa nu fie ceva mortal.vreau sa stiu daca se mai poate face bine.El a refuzat orice contact sexual cu mine.mi-a spus ca ma iubeste dar ca.......nu vrea sa vorbeasca prea mult despre asta pt ca se simte jenat.Eu stiu ca are hepatita.Vreau sa stiu cat dureaza boala asta nenorocita si daca se mai face bine.Va multumesc si m-as bucura sa-mi poata da cineva un raspuns

- ma - 26-03-2007 11:54 PM

salut ma numesc marian si sunt din bucuresti am si o antrebare am fost diagonsticat acum un an cu hepetita c as vre sa te antreb cum ai reusit sa anvigi aceasta boala si ce tratament ai folosit astept raspuns?

RE: - catalin_p - 23-07-2007 10:47 PM

dominic a scris:

spunemi cum ai reusit?

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Guest - 25-08-2007 11:56 AM

dominik spunemi si mie te rog ce ai facut tu sa scapi de virusul asta???

RE: - Guest - 14-09-2007 06:15 PM

ioana a scris:
DRAGA MEA
poate ca-i intradevar un tip extraordinar si merita sacrificiul de a lua boala de la  :uglystupid2:
Un contact sexual neptotejat cu un bolnav de hepatita c te duce in proportzie de 90 la suta la  :'( hepatita c-acest tip de hapatita se culege  :2funny: :2funny: foarte usor si dintr-un cabinet stomatologic! Tratamentul cu interferon da rezultate foarte bune! dar daca baietzelul tau ....mai si fumeaza si pierde noptzile ....este pe calea cea buna pe drumul pierzarii...parerea mea este sa fii lucida si sa-tzi cautzi alt baietzel Big Grin ...esti prea tinara ...si viatza este super frumoasa!

stai asa ca nu mai inteleg nimic!!! si daca "baietelul" are nenorocirea asta de boala trebuie parasit de toata lumea??? eventual sa poarte vreun insemn ceva ca sa fie evitat! el nu mai are dreptul la o viata normala? sa iubeasca, sa fie iubit? halal educatie medicala! sansele de contactare a virusului pe cale sexuala, fara prezenta sangelui in preajma, e fff redus (sub 3%) asa ca.... dati-le o sansa, sunt tot oameni, de cele mai multe ori infestati din eroare medicala fara vina lor.

RE: - Guest - 15-10-2007 10:36 AM

clara a scris:
nu stiu nimic despre boala asta de fapt nu am fost o zi bolnava in viata mea nu stiu nimic despre boli in general.Am avut doar iarna cate o gripa doua.Dar ma intereseaza boala asta pentru ca am cunoscut un baiat care imi place foarte mult si cred ca sufera de boala asta.El nu a vrut sa-mi spuma dar asta banui eu.Are foarte multi bani si se trateaza,dar mie imi e teama sa nu fie ceva mortal.vreau sa stiu daca se mai poate face bine.El a refuzat orice contact sexual cu mine.mi-a spus ca ma iubeste dar ca.......nu vrea sa vorbeasca prea mult despre asta pt ca se simte jenat.Eu stiu ca are hepatita.Vreau sa stiu cat dureaza boala asta nenorocita si daca se mai face bine.Va multumesc si m-as bucura sa-mi poata da cineva un raspuns

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Guest - 03-12-2007 11:03 PM

O intrebare pt domnul Argint Ion, si bunica mea este bolnava, a primit acelasi diagnostic ca mama dvs. Vroiam sa stiu dak se simte bine, dak tratamentul i-a fost benefic. Va multumesc, Corina Toca

RE: - Guest - 14-12-2007 09:40 PM

Guest a scris:

ioana a scris:
DRAGA MEA

stai asa ca nu mai inteleg nimic!!! si daca "baietelul" are nenorocirea asta de boala trebuie parasit de toata lumea??? eventual sa poarte vreun insemn ceva ca sa fie evitat! el nu mai are dreptul la o viata normala? sa iubeasca, sa fie iubit? halal educatie medicala! sansele de contactare a virusului pe cale sexuala, fara prezenta sangelui in preajma, e fff redus (sub 3%) asa ca.... dati-le o sansa, sunt tot oameni, de cele mai multe ori infestati din eroare medicala fara vina lor.

Voi de prezervati vnu ati auzit? Dati omului o sansa la fericire ca si asa e destul de....nefericit cu boala asta.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 17-01-2008 07:33 PM

Guest a scris:
O intrebare pt domnul Argint Ion, si bunica mea este bolnava, a primit acelasi diagnostic ca mama dvs. Vroiam sa stiu dak se simte bine, dak tratamentul i-a fost benefic. Va multumesc, Corina Toca

I-mi pare rau ,nu vreau sa te descurajez,dar nici nu pot sa mint.....
Am incercat sa ma agat de orice dar nu s-a putut.
Un singur lucru a fost mai deosebitTonguee momenti-ti mai da putere sa crezi ca mai exista o sansa.
In rest numai DUMNEZEU mai poate sa faca o minune!
DUMNEZEU SA VA INTAREASCA!!

RE: cum se trateaza HEPATITA C - victoria - 09-02-2008 10:25 AM

Buna Dominuk
Ma bucur sa aflu ca si tu esti un invingator al virusului hepatic C. Ai facut tratament cu interferon si ribavirina???????? efecte secundare ai avut? cum ai trecut peste ele??
Sotul meu este si el o persoana care s-a vindecat dupa un an de tratament cu interferon si ribavirina,dar a avut numeroase efecte secundare Acum este sanatos si plin de viata

Cred ca acei care au trecut prin astfel de suferinte si s-au vindecat, nu trebuie sa uite si sa fie alaturi de ceilalti aflati in suferinta...Tu esti dispus sa ajuti pe semenii tai si te admir pentru acest lucru.

RE: - ionutmarius - 29-02-2008 12:55 PM

dominic a scris:

buna
ma numesc ionut si am 27 ani am fost diagnosticat sapt asta cu hepatita c,te-as ruga sa imi spui c tratament ai urmat si cat timp a durat pana knd ai scapat de boala asta?
sunt disperat k am vazut atat de multe pe net si efectele acestei boli incat cred k nu mai am vreo sansa la viata
multumesc anticipatSad

RE: cum se trateaza HEPATITA C - July - 29-02-2008 03:00 PM

Buna Ionut,
Nu te speria asa de tare. Daca ai hepatita c asta nu inseamna ca nu mai ai nici o sansa la viata. Nici vorba. In primul rand pt ca esti tanar si tratamentul are mai multe sanse de reusita.
Este adevarat ca hepatita poate conduce la ciroza si cancer dar nu e valabil pt toata lumea. Multi nu fac nici una din ele, dar depinde de multi factori, nici macar doctorii nu cred ca stiu sigur de ce unii fac ciroza si cancer, iar altii nu. Tatal meu a facut cancer de ex, dar el are o varsta si a descoperit boala tarziu, iar tratamentul i-a fost intrerupt.
Mai trebuie sa ai si un regim de viata sanatos si in caz ca esti fumator sau consumi alcool e cazul sa le intrerupi definitiv.

Multa sanatate si nu uita roaga-te la Dumnezeu sa te ajute.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 03-03-2008 11:18 PM

ab ji io o intrebare simpla..1-mori de la hepatita c?...2-reusesti sa traiesti ?...3-in cat timp (in caz k mori) mori?Sad...Sad(...va rog eu astept raspunsSad(

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 03-03-2008 11:45 PM

Presupun ca esti Ionut?
1. Nu se moare asa de usor din hepatita, de fapt nu se moare din hepatita ci din cauza complicatiilor (ciroza sau cancer care se fac mai rar). Asa ca trebuie sa-ti faci tratamentul ca sa scapi de virus.
Hepatita c netratata poate evolua catre ciroza si cancer, dar nu e valabil la toti (doar un procent mic de persoane fac aceste complicatii);
2. Poti trai f bine cu hepatita;
3. Asta nu poate sa-ti spuna nimeni, nici macar eu nu stiu cat mai am de trait (si nu am hepatita Wink). Numai Dumnezeu stie cat mai are fiecare de trait, bolnavi sau nu.
Daca esti tanar ai toate sansele sa te vindeci.
Asa ca mult curaj si sanatate.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 04-03-2008 04:04 PM

nu's ionutz dar ms mult k miai raspuns..defapt era vorba de tatal meu care or zis doctorii k cred k are hepatita c are 42 de aniBig Grin...dar orkm shi dak i aja o sa mearga sa ishi faca analize pe la timisoara k aicea ce doctori buni is...io cnd aveam 10 ani or zis k am diabet ff mare k nici nu stie numa dak traiesc pana l 20 de ani aja mior zis shi cnd m'am dus la targu muresh mior zis k nu am nikaSad(...orkm ms multWink

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 04-03-2008 05:23 PM

Scuze ca te-am confundat.
Am si eu pe tatal meu bolnav, dar a facut una din acele complicatii de la hepatita. Noi am fost mai ghinionisti.
Ce pot sa-ti spun decat sa se duca mai repede la doctor si sa-i faca tratamentul.
Multa sanatate.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 30-03-2008 12:36 AM

in urma studiilor unui japonez s-a depistat ca hepatita C poate fi tratata prin inlaturarea practic a virusului din sange cu AJUTORUL LESCOL-ului (un anticolesterolic)....

adica vorba aia "unde dai si unde crapa"
sper ca v-am fost de ajutor cu aceasta informatie....
mai multe amanunte puteti afla pe internet...

va doresc sanatate!

s-ar putea ca firmele ce produc interferon sa nu doreasca publicarea acestor descoperiri!
Lescolul este un medicament colesterolic mult mai ieftin ce impiedica indirect multiplicarea virusului hep c....dar trebuie urmat tratamentul minim 1 an si jumatate...in urma tratamentului cu lescol se poate obtine chiar VINDECAREA!

RE: cum se trateaza HEPATITA C - dolteanu - 01-04-2008 04:58 PM

Un medicament miraculos!!!Pentru relatii trimiteti mail la [..]

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 21-04-2008 01:20 PM

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. am facut tratamentul cu interferon si ribavira si am iesit nedetectabil.Intrebarea mea este daca in cazul asta mai pot transmite virusul
.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - daiana - 29-04-2008 10:45 PM

buna sunt noua pe forum.Si eu am hepatita C si am inceput de o luna tratament cu interferon si ribavirina. Inca e bine dar nu stiu pt cat timp.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - ronnabog - 07-05-2008 01:27 PM

recomand pt hepatita trataent intensiv cel putin 3 luni cu aloe vera.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 10-06-2008 03:53 PM

buna.... o intrebare am si eu mai mult se moare de la hepatita c?........am 22 de ani si am fos depistat cu hepatita c si chiar nu stiu ce sa fac.....sunt cu psihicu la pamant Sad........ANDREI SORIN

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 29-07-2008 08:41 PM

tudorita a scris:

DOMINIK a scris:

cu ai reusit?cat timp a trecut?cum stai cu analizele?

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 27-08-2021 02:17 PM

https://buystromectolon.com/ - can i buy stromectol without rx

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 28-08-2021 09:21 AM

http://buypropeciaon.com/ - Propecia

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 06-09-2021 02:51 AM

Buy Amoxicillin Online In Uk

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 10-09-2021 07:49 PM

Erection Pills For Sale

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 11-09-2021 11:12 AM

https://buytadalafshop.com/ - cialis coupons

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 11-09-2021 01:22 PM

<a href=https://buytadalafshop.com/>cialis</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 13-09-2021 01:02 AM

<a href=https://buystromectolon.com/>Stromectol</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 14-09-2021 08:14 PM

https://buypriligyhop.com/ - priligy dapoxetine 30mg

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 15-09-2021 01:03 PM

http://buylasixshop.com/ - Lasix

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 17-09-2021 07:54 PM

<a href=https://buylasixshop.com/>Lasix</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 21-09-2021 09:18 PM

Tablet Lasix

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 23-09-2021 07:12 PM

We spent a lot of time at her home. Maybe so her mother could keep an eye on us. Mrs. Spencer made sure to be around, offering drinks, snacks, chit chat. I noticed that she was fairly young herself. Granted at my age, anyone over 25 was old, but she was probably mid-30s, divorced. If she was a indiction of how Carley would develop, maybe I should wait. Mrs. Spencer had fuller breasts and a nice butt. She appeared to be in great shape for her "advanced" age. I knew she was keeping an eye on me as much as I was on her and her younger daughter. Her eldest, Sharon was away at college at the time. With Mrs. Spencer around we mostly limited ourselves to holding hands and sneaking in a few light kisses. One day Mrs. Spencer caught us by surprise walking in as I'd slid my hand up from Carley's stomach to rub her right breast through her shirt. She didn't really need a bra yet, so I could feel her nipple, hard, through her shirt. Just this much contact had me hard also.

https://sites.google.com/view/PELm0HD71jXO2Dga https://sites.google.com/view/M33TW8SAyuivD6in

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 24-09-2021 10:07 PM

We spent a lot of time at her home. Maybe so her mother could keep an eye on us. Mrs. Spencer made sure to be around, offering drinks, snacks, chit chat. I noticed that she was fairly young herself. Granted at my age, anyone over 25 was old, but she was probably mid-30s, divorced. If she was a indiction of how Carley would develop, maybe I should wait. Mrs. Spencer had fuller breasts and a nice butt. She appeared to be in great shape for her "advanced" age. I knew she was keeping an eye on me as much as I was on her and her younger daughter. Her eldest, Sharon was away at college at the time. With Mrs. Spencer around we mostly limited ourselves to holding hands and sneaking in a few light kisses. One day Mrs. Spencer caught us by surprise walking in as I'd slid my hand up from Carley's stomach to rub her right breast through her shirt. She didn't really need a bra yet, so I could feel her nipple, hard, through her shirt. Just this much contact had me hard also.

https://sites.google.com/view/yp8SEqb17BVBFXBq https://sites.google.com/view/65E7qZ7h3Jv9Isyp

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 25-09-2021 09:34 PM

<a href=http://buypriligyhop.com/>Priligy</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 25-09-2021 10:10 PM

https://buyplaquenilcv.com/ - Plaquenil

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 01-10-2021 12:52 PM

https://prednisonebuyon.com/ - order prednisone online from india

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 03-10-2021 06:14 PM

<a href=http://buyneurontine.com/>neurontine side effect relief</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 04-10-2021 03:37 PM

<a href=https://prednisonebuyon.com/>where can i buy prednisone for dogs</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 09-10-2021 10:48 AM

buy apcalis oral jelly uk

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 10-10-2021 11:37 PM

Amoxil 500mg Food

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 12-10-2021 11:46 PM

<a href="https://animesuperhero.com/">hello my lovely stopforumspam member</a>

What are the Types of Loans in Ohio depending on the purpose
Specific purpose payday loans in Ohio. Funds received in debt may be spent only for a specific purpose specified in the loan agreement.
Non-purpose loan. The debtor may spend the money received at his discretion.
Most popular specific purpose payday loans in Ohio are:

House loan. The most common, of course, is a mortgage when the purchased property acts as collateral for a loan. Sometimes a youth loan is issued, with lighter conditions for debtors. Still quite common is a housing loan that does not imply purchased housing in the form of collateral.
Car loan – payday loans in Ohio to a car or similar vehicle. The key is often the purchased goods, making the terms of the loan better. Also, loan conditions are improved: car insurance, life and health insurance of the borrower, and receiving a salary to the account of the creditor bank.
Land loan. To purchase a plot for construction or agricultural activities.
Consumer. For purchases in modern supermarkets, equipment stores, you can take a personal loan right at the point of sale. Often, specialists located there can contact the bank and get a regular or fast payday loans. Borrowed funds automatically pay for the goods, and the consultant explains when and how to re-pay the debt.
Educational loan. It is issued to students, as well as to applicants who have passed the competition, to pay for tuition at universities, colleges, etc.
Broker loan. For the circulation of securities, payday loans in Ohio are issued to an exchange broker, se-curities are purchased securities.
Others. Objectives not related to those listed, but agreed and approved by the creditor.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 13-10-2021 01:36 AM

<a href="https://animesuperhero.com/">hello my lovely stopforumspam member</a>

What are the Types of Loans in Ohio depending on the purpose
Specific purpose payday loans in Ohio. Funds received in debt may be spent only for a specific purpose specified in the loan agreement.
Non-purpose loan. The debtor may spend the money received at his discretion.
Most popular specific purpose payday loans in Ohio are:

House loan. The most common, of course, is a mortgage when the purchased property acts as collateral for a loan. Sometimes a youth loan is issued, with lighter conditions for debtors. Still quite common is a housing loan that does not imply purchased housing in the form of collateral.
Car loan – payday loans in Ohio to a car or similar vehicle. The key is often the purchased goods, making the terms of the loan better. Also, loan conditions are improved: car insurance, life and health insurance of the borrower, and receiving a salary to the account of the creditor bank.
Land loan. To purchase a plot for construction or agricultural activities.
Consumer. For purchases in modern supermarkets, equipment stores, you can take a personal loan right at the point of sale. Often, specialists located there can contact the bank and get a regular or fast payday loans. Borrowed funds automatically pay for the goods, and the consultant explains when and how to re-pay the debt.
Educational loan. It is issued to students, as well as to applicants who have passed the competition, to pay for tuition at universities, colleges, etc.
Broker loan. For the circulation of securities, payday loans in Ohio are issued to an exchange broker, se-curities are purchased securities.
Others. Objectives not related to those listed, but agreed and approved by the creditor.

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 25-10-2021 10:31 AM

https://bit.ly/films-dyuna-2021-goda-smotret-onlaine

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 30-10-2021 11:15 AM

Cephalexin Contraindications

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 30-10-2021 11:52 AM

Propecia Preparacion

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 02-11-2021 06:58 AM

<a href=https://abuypropecian.com/>Propecia</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 02-11-2021 11:50 AM

Propecia La Mujer

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 04-11-2021 11:44 PM

<a href=http://abuylasixshop.com/>Lasix</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 05-11-2021 10:47 AM

Controindicazioni Cialis 5 Mg

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 07-11-2021 01:39 AM

<a href=https://asildenshop.com/>viagra uk sales</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 08-11-2021 02:54 PM

<a href=http://atadalafishop.com/>Cialis</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 09-11-2021 12:50 AM

Acticin Fedex Shipping

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 10-11-2021 11:51 AM

Propecia Obesidad

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 12-11-2021 08:30 PM

<a href=https://abuypriligyhop.com/>Priligy</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 13-11-2021 08:08 PM

<a href=http://astromectoli.com/>buy ivermectin tablets online</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 16-11-2021 02:06 AM

<a href=http://aprednisonen.com/>Prednisone</a>

RE: cum se trateaza HEPATITA C - Vizitator - 22-11-2021 02:24 AM

levitra dolor de espalda <a href="https://ocialisshop.com/ ">discreet cialis meds</a>