forum.alb.ro
exista cineva pe acest forum suferind de diabet zharat juvenil? - Versiune printabila

+- forum.alb.ro (http://forum.alb.ro)
+-- Forum: Afectiuni, probleme de sanatate (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Diabet (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Subiect: exista cineva pe acest forum suferind de diabet zharat juvenil? (/showthread.php?tid=56)

- pastorelita - 19-11-2005 08:40 PM

Buna!
Am descoperit acum cateva minute acest forum si cred ca am ajuns unde trebuie...

- cristina - 28-01-2006 09:06 PM

da

- cip - 29-01-2006 12:50 PM

Bine ati venit pe forum.

- Jean - 13-02-2006 11:56 PM

Si eu sunt diabetic tip 1 (juvenil), desi nu mai sunt de mult timp "june", si n-am fost nici macar atunci cand am primit diagnosticul asta . . . . aveam 30 de ani.

- bogdan123 - 25-02-2006 08:52 PM

Buna ziua. Aveti diabet si sunteti nevoit sa va administrati insulina? Daca nu ati ajuns inca la insulina sunt niste produse naturiste deabia intrate in tara care cica vindeca diabetul. Oricum nu pot garanta 100% pt ele, dar un prieten mi-a spus despre existenta lor.

- cupy - 19-03-2006 11:42 PM

salut, si eu am fost descoperit acum 2 luni....am 22 ani

- xman - 04-05-2006 09:16 PM

Fratilor,diabetul nu are tratament etiologic. Nu se poate vindeca. In diabetul tip I pancreasul nu mai produce insulina si de aceea este necesara injectarea de insulina. Singura solutie de vindecare ar fi transplantul de pancreas sau de celule capabile sa produca insulina. Nu disperati. Cercetatorii fac eforturi pentru a se putea pune in practica cu succes transplantul de celule. Pina atunci luati-va insulina cu constiinciozitate si mergeti la controale regulate la centrele de diabet. Un diabetic poate trai ca orice persoana normala daca-si controleaza bine boala.

ADMIN: Nu atacati metodele alternative de tratament.

- xman - 05-05-2006 10:08 AM

Nu atac metodele alternative de tratament.In cazul diabetului sunt ceaiuri care pot ajuta la scaderea valorii glicemiei.Sunt recunoscute si in medicina.Ceea ce vroiam sa spun este sa nu se renunte la insulina.Poate fi fatal.

- monkey - 05-05-2006 10:51 AM

Sal!

Toata lumea ar trebui sa stie ca cei cu diabet nu trebuie sa renunte la insulina pentru ca le poate fi fatal.

Referitor la metode alternative de tratament am vazut mesajul inainte de a fi moderat si n-as zice ca nu era chiar asa de "bland". Cine stie , poate s-au descoperit ceaiuri care deja vindeca diabetul si nu stim noi de ele ca nu suntem toti experti in ceaiuri Smile

- dela2006 - 11-06-2006 02:24 PM

ref: bogdan123
eu am ajuns deja pe insulina, dar as vrea sa stiu despre ce produse naturiste este vorba. Eu cred mult mai mult in medicina alternativa...naturista, bioenergie, reflexoterapie.... etc. A incercat cineva reflexoterapie?

- alinaflorea - 31-03-2007 03:03 PM

am diabet si vreau sa ma vindec

pastorelita a scris:

Buna!
Am descoperit acum cateva minute acest forum si cred ca am ajuns unde trebuie...

RE: exista cineva pe acest forum suferind de diabet zharat juvenil? - lacramioara - 01-05-2007 09:04 PM

pentru Alina> incearca Chippewa face minuni! daca vrei mai multe informatii scrie mi

- mary30 - 10-05-2007 04:52 PM

acum cateva minute am desc acest site
sufar de diabet tip 1,l-am desc cu 2 ani in urma......
.....de atunci vitza mea sa schimbat....nu stiu daca o sa pot avea copii vreodata,clar aceasta boala afecteaza si in relatziile interumane Sad

RE: - cip - 14-07-2007 09:36 PM

"Sunt diabetic diagnosticat initial cu nivelul glucozei la 313. Am diabet de tip 2 si nu imi fac injectii. Iau Tolinase, 250 mg. pe zi. De cand beau Kombucco Orientalis (cam de 5 luni) am nivelul zaharului din sange APROAPE normal, FARA medicatie. Am redus medicatia la aproape jumatate."

"Sotul meu are tensiunea mare si este diabetic. De cand bea Kombucco Orientalis, adica de 3 luni, doctorul i-a redus medicamentele la jumatate si el se simte foarte bine."

Deci SE POATE.
Cititi mai multe descpre Kombucco Orientalis si diabet aici.

PS: Incercati si ceaiul Indian Chippewa Smile